Toruńczycy z wyboru

Marek Czarnecki

MAREK CZARNECKI - artysta fotografik. panoramista.

Doktor sztuki filmowej - doktorat na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. Członek elitarnych organizacji i towarzystw, skupiających wybitnych twórców międzynarodowych ze wszystkich kontynentów: The Master Photographer Association (UK), International Association of Panoramic Photographers (USA), British Instiitute of Professional Photography (UK), Federacja Europejskich Fotografów (Belgia).  Znajduje się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie. Autor wielu projektów artystycznych, wśród których znajdują się "Wojna Mediów, Nasz Bezpieczny Świat, Przestrzenie Kujawsko - Pomorskie 3D".   Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym ośmiokrotny zdobywca prestiżowej nagrody - brytyjskiej statuetki OSKARA przyznawanej przez BIPP i MPA w Wielkiej Brytanii, nagrody będącej wizytówką wszystkiego co najlepsze we współczesnej fotografii profesjonalnej. Uhonorowany przez Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego Medalem Thorunium za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki dla miasta Torunia oraz Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za wysokie dokonania w obszarach działalności kulturalnej, naukowej, edukacyjnej, społecznej, biznesowej. Na co dzień zajmuje się fotografią studyjną i plenerową. Pasją artysty są panoramy, które wykorzystuje zarówno w reklamie jak i we własnych działaniach artystycznych. W swoich pracach posługuje się różnorodnymi technikami: HDR-em, multiplikacją głębią ostrości, stereoskopią, jak również fotografią w podczerwieni. Od lat uprawia fotografię przemysłową, fotografując różnorodne formy architektury przemysłowej w Polsce, Niemczech, Rumunii i Rosji. Za panoramy przemysłowe zdobywa wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach.Artysta tworzę limitowane kolekcje swoich prac, opatrzone Certyfikatem Digigraphie, który jest świadectwem i gwarancją najwyższych standardów w cyfrowej reprodukcji prac artystycznych, spełniającym oczekiwania muzeów, galerii i odbiorców limitowanych edycji. Moje fotografie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Rumuni, Niemczech, Francji i Emiratach Arabskich. Archiwum fotograficzne Artysty to około 200.000 zdjęć, w tym  ponad  8.000 panoram cylindrycznych, sferycznych oraz panoram macro i gigapixelowych z różnych zakątków Polski, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Okręgu Kujawsko – Pomorskiego oraz Vice Prezesa Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi seminaria autorskie w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim z zakresu fotografii artystycznej, panoramicznej i reklamowej.

 

Jadwiga Czarnecka - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Głownym obiektem zainteresowań artystki jest natura i detal architektoniczny. Realizuje sie również jako projektantka i webdesigner. Prace autorki wystawiane są podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Europie. Nagradzana na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Czynnie działa w strukturach Związku Polskich Artystów Fotografików. Wiele projektów artystycznych realizuje współnie z mężem.

 

Więcej o autorach: www.marekczarnecki.eu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.