Toruńczycy z wyboru

Marek Czarnecki

REPORTAŻ Z WERNISAŻU WYSTAWY 
"Toruńczycy z wyboru"
w Małej Galerii Fotografii ZPAF
Fot. Andrzej Skowroński

Autorzy dziękują serdecznie Koledze Andrzejowi Skowrońskiemu
za reportaż z wernisażu wystawy w Małej Galerii Fotografii ZPAF.

BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA UMK w Toruniu

W ostatnim dniu Tygodnia Bibliotek, 15 maja 2018 roku, zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Toruńczycy z wyboru”, prezentującej sylwetki 23 obcokrajowców, którzy wybrali Toruń na miejsce swej działalności i życia. Otwarcie wystawy odbędzie się na II piętrze Biblioteki o godz. 18:00. To już kolejna odsłona tej wystawy.

 

 


 

MAŁA GALERIA FOTOGRAFII

Związku Polskich Artystów Fotografików
Okręg Kujawsko-Pomorski

 

W dniu 22 listopada 2017 o godz. 17:00 w Małej Galerii Fotografii ZPAF w Toruniu przy ul. Różanej 1 odbył się wernisaż wystawy "Toruńczycy z wyboru" autorstwa Marka i Jadwigi Czarneckich. Autorom towarzyszyło ponad 100 uczestników projektu oraz miłośników fotografii. William Prestigiacomo uświetnił wernisaż mini recitalem a autorzy wręczyli uczestnikom projektu egzemplarze autorskich fotografii wraz z katalogiem.

Na wystawie zostały zaprezentowane 23 fotografie „Toruńczyków z wyboru”, wykonane w postaci wydruków pigmentowych, na papierze Epson Traditional Photo Paper i oznakowane zgodnie z zasadami Digigraphie.

Wystawa jest kontynuacją wystawy plenerowej, która była prezentowana w przestrzeni pomiędzy Dworem Artusa i Ratuszem Staromiejskim. 

 

 

Czym jest Digigraphie?

Digigraphie to certyfikowany proces wydruku, który umożliwia fotografikom i artystom grafikom tworzenie limitowanych edycji ich prac. Digigraphie to wyznacznik doskonałości spełniający wyjątkowe kryteria i przeznaczony do ściśle określonych zastosowań. Wszystkie limitowane edycje wydruków artystycznych są opatrzone podpisem i pieczęcią autora oraz certyfikatem potwierdzającym autentyczność pracy. Obecnie Digigraphie jest znakiem znanym i cenionym przez artystów z całego świata. Na każdym wydruku Digigraphie znajduje się wytłaczana pieczęć potwierdzająca jego oryginalność.