Toruńczycy z wyboru

Marek Czarnecki

 POWRÓT / BACK

  

 

Maria Isabel Arias Moliz
Lekarz rodzinny

Pochodzę ze słonecznego południa Hiszpanii, uroczego i pełnego historii miasta Grenady. Miałam bardzo szczęśliwe dzieciństwo u boku rodziców i rodzeństwa z cudownym zamkiem Alhambra w tle. Przypadkowo po pierwszym roku studiów medycznych otrzymałam stypendium na miesięczne praktyki w Gdańsku. Pamiętam że kiedy moja mama żegnała mnie na lotnisku, czuła że coś ważnego wydarzy się w moim życiu. I tak też się stało. Trzeciego dnia mojego pobytu w Polsce poznałam uśmiechniętego i przystojnego chłopaka, z którym zaczęłam przygodę mojego życia. Od tego momentu jestem związana z Polską, a w szczególności z Toruniem, skąd pochodzi mój obecny mąż.

Jestem lekarzem rodzinnym. Pracuję z ludźmi, słucham ich, rozmawiam z nimi, staram się im pomagać, rozpoznawać choroby i szukać leczenia. Bardzo lubię moją pracę.

Przed przyjazdem do Torunia, mieszkaliśmy 9 lat w Barcelonie, gdzie uzyskałam specjalizację i pracowałam jako lekarz. W tym okresie korzystałam z szerokiej oferty kulturalnej i gastronomicznej dumy Katalonii jednocześnie podnosząc kompetencje zawodowe podpatrując osobistości światowej medycyny. W 2013 roku, po narodzinach naszych dzieci postanowiliśmy zamieszkać w Toruniu - miasto optymalne dla rodziny, nieduże, z historią i różnorodną ofertą kulturalną; w wielu aspektach przypominające moją rodzinną Grenadę.

.

 

 

 

 

.