Toruńczycy z wyboru

Marek Czarnecki

POWRÓT / BACK

  

 

 

William Prestigiacomo
Piosenkarz

Urodziłem się w Niemczech, we Frankfurcie, ale mam południowo-włoskie pochodzenie. Później przeniosłem się do Mediolanu, gdzie rozpocząłem karierę, jako wokalista i autor tekstów w różnych zespołach m.in. Band Blues Rock, czy jako solista w Teatrze Sabaoth. Zostałem finalistą programu muzycznego „Tour Music Festival”, organizowanego przez Universal Music Italy i MTV w sekcji „Songwriters”. Wtedy postanowiłem przeprowadzić się do Polski, gdzie kontynuuję działalność muzyczną. W Toruniu mieszkam od 2014 roku, ponieważ z tego miasta jest moja żona. Gdybym miał powiedzieć, co lubię w Toruniu byłoby to: Stare Miasto, rzeka Wisła oraz Park na Bydgoskiej. 

 

Kilka słów o mnie:
W 2015 roku udział w programie The Voice of Poland, prezentacja piosenki "I Wish" Stevie Wondera, wraz z drużyną Andrzeja Piasecznego przechodzę prze wszystkie odcinki " LIVE", ostatecznie dostaję się do ścisłego FINAŁU The Voice of Poland. Podczas różnych etapów konkursu śpiewam m.in duet z Margaret, sławną gwiazdą popu oraz z samym Andrzejem Piasecznym. W grudniu tego samego roku bierę udział w świątecznej reklamie Coca-Coli & Margaret oraz trasie koncertowej po Polsce. Po programie uczestniczę w ważnych wydarzeniach m.in udział w noworocznym koncercie SYLWESTER Z DWÓJKĄ we Wrocławiu, na którym zaśpiewałem wspólnie ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, oraz w duecie z Andrzejem Piasecznym. W 2016 roku wystąpuję gościnnie w odcinkach The Voice of Italy, jako część drużyny bardzo popularnego we Włoszech rapera Emis Killa. Śpiewam w telewizji i radiu RAI 1, RAI 2, u boku gwiazd m.in. zwycięscy Sanremo -Valerio Scanu, Patty Pravo, Rafaella Carra etc.

W Polsce można posłuchać mnie w takich programach jak np."Świat się kręci" TVP1, "Pytanie na śniadanie" TVP2, regularnie w odcinkach "Jaka to melodia" TVP 1 prowadzonym przez Roberta Janowskiego. Obecnie promuję swój pierwszy singiel pt. "Just for Love", który zaprezentowałem w programie muzycznym "Jaka to melodia" TVP1 oraz "Pytanie na śniadanie" TVP2, który już niedługo będzie dostępny w sprzedaży na wszystkich platformach muzycznych.